„Z pomocą Białej Damie” – spektakl teatralno-muzyczny

Z satysfakcją informujemy, że Narodowe Centrum Kultury dofinansowało kolejny projekt artystyczny Stowarzyszenia „Gloria in Musica” pt.„Biała Dama – symbol dziedzictwa ziemi kórnickiej” z ogólnopolskiego programu EtnoPolska 2019.
W ramach projektu pomagamy Stowarzyszeniu w przygotowaniu dwóch wykonań spektaklu teatralno-muzycznego „Z pomocą Białej Damie”.

Scenariusz spektaklu przedstawia problem Teofili z Działyńskich Szołdrskiej Potulickiej, która jako Biała Dama z obrazu w Sali Jadalnej zamku kórnickiego, o każdej północy pojawia się w towarzystwie tajemniczego Czarnego Rycerza wizytując dobra zamkowe w poszukiwaniu dawnego skarbu Górków, skradzionego ongiś pilnującemu go diabłu. Diabeł żąda oddania skarbu od Teofili za cenę wiecznego spokoju.
Historia ta zostanie przedstawiona poznańskiej i kórnickiej publiczności z przymrużeniem oka, ale z zachowaniem faktów historycznych dotyczących dziejów rodów Działyńskich i Zamoyskich, zamieszkujących zamek kórnicki.

Zapraszamy w dniu 12 października na g. 17.00 do Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu, ul. St. Rynek 78 lub w dniu 13 października na g. 17.00 do holu Zamku w Kórniku.

Z POMOCĄ BIAŁEJ DAMIE - plakat

Komentarze są wyłączone.